Novice
Vse novice
Na protikorupcijskem forumu v Uzbekistanu o pomeni mednarodnega sodelovanja
V prestolnici Uzbekistana, Taškentu, je potekal že četrti Taškentski protikorupcijski forum, ki se ga je udeležil tudi predsednik Komisije za preprečevanje korupcije (Komisija) dr. Robert Šumi. Dodek je združil predstavnike držav, mednarodnih organizacij in nevladnih sektorjev s področja boja proti korupciji.
Namen foruma je bil izmenjava izkušenj in strokovnega znanja, vključno z mednarodnimi in nacionalnimi protikorupcijskimi standardi, najboljšimi praksami in svetovnimi trendi. Dogodek je ponudil priložnost za krepitev sodelovanja med državami ter različnimi vladnimi, zasebnimi in nevladnimi sektorji z glavnim ciljem vzpostavitve platforme za izmenjavo izkušenj pri izvajanju mednarodnih standardov in oblikovanju nacionalnih protikorupcijskih standardov ter izmenjavo mnenj med strokovnjaki in praktiki o najnovejših trendih na tem področju.
Na seji, delavnicah, okrogli mizi in mreženju so se udeleženci seznanili z aktualno tematiko s področja preprečevanja korupcije na mednarodni ravni. Predstavniki Uzbekistana so predstavili rezultate izvajanja nacionalnih protikorupcijskih strategij (npr. digitalizacija javnih naročil, odprti podatki …) in potrebo po nadaljnjih korakih, udeleženci so razpravljali o vlogi civilne družbe, medijev in zasebnega sektorja pri razkrivanju in preprečevanju koruptivnih dejanj ter pomenu krepitve mednarodnega sodelovanja, aktivnega vključevanja v mreže, izmenjave informacij in skupnih ukrepov za preprečevanje korupcije.